Aktualności

 • Dzień 14 - CZEŚĆ DLA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

  Czas tak szybko mija... Jeszcze niedawno gromadziliśmy się w warszawskiej archikatedrze z radością rozpoczynając kolejną wspólną wędrówkę. Dziś chcemu podziękować Panu Bogu za te 14 dni XXVIII Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu.

  Ostatni dzień naszej pielgrzymki rozpoczęliśmy od wizyty w Domu Generlnym sióstr michalitek. Siostry zaprosiły nas do wspólnej modlitwy. Nabożeństwu Słowa Bożego przewodniczył Ojciec Duchowny ks. Wojciech Szymański. Na zakończenie zostaliśmy pobłogosławieni pielgrzymkowym krzyżem. Każdy z nas mógł również ucałować ten krzyż.

  Następnie siostry zaprosiły nas na wspaniałe...

 • Dzień 13 - NAJGORSZE NIESZCZĘŚCIE NA ŚWIECIE

  To już ostatni dzień naszej wędrówki. Wcześnie rano opuściliśmy Frysztak i udaliśmy się na ostatnie odcinki. W zupełnie innym nastroju przemierza się pielgrzymi szlak myśląco tym, że za kilka kilometrów dotrzemy do Miejsca Piastowego.

  W godzinach przedpołudniowych ks. Kierownik skierował do nas słowa konferencji. Podsumował dotychczasowe dni pielgrzymowania. Pięknym uwieńczeniem Jego słów były świadectwa brata Zbyszka oraz siostry Ani.

  Jak co roku z radością oraz ogromnym entuzjazmem wkroczyliśmy do Krosna. Wielu mieszkańców wyszło nam na spotkanie. Był to czas świadectwa...

 • Dzień 12 - NAJMOCNIEJSZY DOWÓD BOŻEJ MIŁOŚCI

  Chyba nie każdy zdaje sobie sprawę że kres naszej pielgrzymi jest już bardzo blisko. Dziś jest to już bardzo odczuwalne.

  Po wielu dniach słonecznej i upalnej pogody, niespodziewanie rano przywitał nas lekki deszczyk. W takiej niezbyt korzystnej pogodzie opuszczaliśmy gościnne Ropczyce. Pokonując pierwsze podkarpakie górki zawitaliśmy do Wielopola Skrzyńskiego. Tam uczestniczyliśmy we Mszy św. której przewodniczył ks. Jan Seremak. On też skierował do nas Słowo Boże oraz konferencję. Jak co roku w Wielopolu nie zabrakło pysznego obiadu.

  Bardzo ważnym wydarzeniem...

 • Dzień 11 - NIEZMIERNA WARTOŚĆ CZASU

  Z coraz większym niepokojem patrzymy na tablice drogowe, które mówią nam o bliskości Miejsca Piastowego. Z dnia na dzień jesteśmy coraz bliżej celu.

  Dzień rozpoczęliśmy Mszą św. w Przyłęku, której przewodniczył ks. Wojciech Szymański. On też skierował do nas Słowo Boże. Posileni eucharystycznym chlebem udaliśmy się na pierwszy tego dnia etap. Przemierzając kolejne kilometry zawitaliśmy do miejscowości Niwiska, gdzie mieszkańcy przygotowali dla nas wspaniały posiłek. Dziś również towarzyszą nam leśne drogi, dlatego po pokonaniu jednej z nich dotarliśmy do Bliznej....

Newsletter

Podaj nam swój e-mail

aby być informowanym o nowościach i ważnych wydarzeniach


Archiwum